برای رفتن به انگلستان چه ویزایی بگیرم؟

سفر به انگلستان را می توان یکی از رویایی ترین ارزوهای هر فرد دانست این کشور پر است ان مناطق زیبا و دیدنی و باور نکردند. دیدن دانشگاه معتبر دنیا و همچنین تحصیل در ان یک ارزوی بزرگ برای هر دانشجویی به ویژه دانشجویان علوم انسانی است.

س.ب.18.16.10.12

ویزای توریستی انگلیس

این ویزا بسیار محبوب و پرطرفدار است. این ویزا اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. نکته مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که درخواست کنند باید بتواند در طی پروسه ی درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چندبار ورود صادر می‌شود.

ویزای کار انگلیس یا UK work visas

اخذ ویزای کار انگلیس، یک ویزا پر طرفدار است ولی دشواری‌های بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت. ویزای کار خود به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود:

ویزایTier 1 یا نخبگان خارجی

ویزای Tier 1 انگلیس که نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود، خود با چهار

· دسته کارآفرین (Entrepreneur)،

· فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)،

· سرمایه‌گذار (Investor)

· استعدادهای نخبه (Exceptional Talent)

ویزایTier 2 یا نیروی متخصص خارجی

ویزای Tier 2 نوعی ویزای بلند مدت و دائمی این کشور است که ویژه مهارت‌های خاص طراحی شده‌است. این ویزا نیز خود به چهار دسته

ویزای کار عمومی (General)،

ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer)،

ویزای ورزشکاری(Sportsperson)

ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion)

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و…

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسم از انواع ۳ گانه ویزای کار انگلیس است. ویزایTier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و… محسوب می‌شود.

بر اساس وزارت کار انگلیس، دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط شدن دارا باشند:

پیشنهاد شغلی یا (Job Offer):بالاترین امتیاز را در سیستم خواهد داشت و به تنهایی تا۳۰ امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.

مدرک زبان انگلیسی (IELTS):دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم است. افراد بانمره IELTS بالا تا ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.

درآمد:میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیس نباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا ۲۰ امتیاز) به متقاضی تخصیص داد خواهد شد.

تمکن مالی:فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰ روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

ویزای تحصیلی انگلیس یاUK Study Visas

ویزای دانش آموزی: مخصوص دانش‌آموزان ۴ تا ۱۷ ساله طراحی شده است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را فراهم می‌آورد.

ویزای دانشجویی: این نوع ویزا تحصیلی انگلیس مخصوص افراد بالای ۱۷ سال بوده و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.

منبع : https://www.gov.uk/study-uk-student-visa

ویزای خانوادگی انگلیس یاUK Family Visas

ویزای خانوادگی انگلیس برای افرادی مناسب خواهد بود که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را دارند و می‌خواهند پس از ملحق شدن به خانواده و یا همسر خود، حداقل ۶ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند. البته تحت شرایطی خاص به این افراد اقامت دائم انگلیس نیز تعلق خواهد گرفت.

انواع ویزای خانوادگی انگلیس:

· افرادی که می خواهند به همسر و یا نامزد خود در انگلیس ملحق شوند

· افرادی که می‌خواهند به والدین خود در انگلیس ملحق شوند

· افرادی که می‌خواهند به فرزندان خود در انگلیس بپیوندند

· یکی از افراد خانواده قصد حمایت و ساپورت شما را داشته باشد.

منبع: https://www.gov.uk/uk-family-visa

سخن اخر

برای دریافت ویزای دانشجوی انگلستان می باست مدارکی را به سفارت ارائه دهید که در زیر به ان اشاره می شود.

ترجمه رسمی شناسنامه به انگلسی ( دارالترجمه تات)

ترجمه رسمی کارت ملی

ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

ترجمه رسمی ریزنمرات دانشگاهی

ترجمه رسمی دانشنامه دارالترجمه تات

ترجمه فیش حقوقی

دانشجویانی که قصد رفتن به دانشگاه های انگلستان را دارند باید حتما به سایر ایرانیان که در انجا زندگی می کنند ارتباط بگیرید و به راهکارهای بهتری را پیدا کنید.

س.ب.4.2.17

نویسنده مطلب: بهنام احمدی

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.